05413796278
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bursa Aile Danışmanlığı

18 Ağustos 2015
258 kez görüntülendi
Bursa Aile Danışmanlığı

Bursa Aile Danışmanlığı

aile danışmanlığıTüm dünyada en küçük sosyal yapılaşma olarak aile gösterilir. Anne, baba ve çocuklardan oluşan bu yapı kişilerin hayatlarına ve ruhsal durumlarına yön veren en önemli etmenlerden bir tanesidir. Aile bağları her ülke için önemli olsa da aileye verilen değer farklılık gösterebilir. Ülkemizde birçok kişi için aile ilk önce düşünülen yapıdır. Çoğu kişi kendi durumundan önce ailesini düşünür ve adımlarını buna göre atar. Kişiler aile yaşantılarında sorun yaşamak istemezler. Çünkü aile içerisinde yaşanan sorunlar kişilerin hayatlarının tüm aşamalarını etkilemektedir. Aileleriyle problem yaşayan kişilerin iş ve okul hayatlarında başarılı olmaları çok zordur. Bu sebeple kişilerin aile sorunlarının üzerine giderek bunları çözmeleri gerekmektedir. Eğer kişiler ilk aşamada bu problemleri çözemezlerse aile danışmanlığı hizmeti veren kişi ve kurumlar bu durumlarda bireylere yardım edebilirler.

Hayatımızın büyük bir kısmını ailelerimizle geçirdiğimizi düşünürsek bir kişi üzerinde yaşanan problemler tüm aileyi belirgin bir biçimde etkilemektedir. Bu sebeple de bir kişinin mutsuzluğu aile yapısının sorunlu olmasını sağlayabilir. Bunun yanı sıra ekonomik sıkıntılar ve buna benzer problemlerde tüm aile net bir şekilde etkilenmektedir. Aile yapısının bozulmaması ve problemlerin büyümemesi için bireylerin yapmaları ve yapmamaları gereken bazı davranışlar vardır. Eğer kişiler yerine getirmesi gereken bazı davranış ve sorumluluklar varken diğer aile bireylerine daha fevri ve asi davranırlarsa sonuç oldukça kötü olabilir. Aile bireylerinin birbirleri için ve birbirlerine karşı yapmaları ve yapmamaları gereken tüm davranışlar tarafsız bir göz ile aile danışmanlığı hizmeti sırasında bireylere aktarılmaktadır.

Aile danışmanlığı yapan uzman psikologlar, ailenin yapısını inceledikten sonra sorunları tarafsız bir gözle dinlemeye başlar. Gerektiği yerlerde notlar da alan psikologlar, ihtiyaç duydukları noktalarda sohbete dahil olarak müdahale ederler. Genellikle aile terapilerinde aileler grup olarak bu terapilere katılırlar. Tek bir kişinin bu seanslara katılması ihtiyaç duyulan huzurun sağlanmasında yeterli olmaz. Uzman psikologlar aile bireylerinin tamamının isteklerini ve şikâyetlerini dinlerler. Sonrasında dürüst ve tarafsız bir biçimde ailenin yaşadığı sorunun kaynağı net bir şekilde belirtilir. Bu sorun üzerinden yapılması gerek çözüm işlemi de bu aşamada aile bireylerine aktarılmaktadır.

Aile danışmanlığı hizmeti, ailenin kendi aralarındaki ilişkisi ve ortaya çıkan problemlere göre farklı sayıda seansta çözüme kavuşturulabilir. Ancak seanslara gelen tüm bireyler bu işlemlerin olumlu sonuç alacağına inanır ve bu seanslarda belirtilen hareketleri uygularlarsa kısa sürede olumlu sonuçlar alınabilir. Bu sayede aile yapısı olması gerektiği düzene geri gelerek tekrar huzur içinde kişiler hayatlarını devam ettirebilirler. Bu sayede problemler aşılarak kişiler mutlu bir aile hayatınına sahip olmanın rahatlığı içerisinde yaşayacaklardır.

Bursa Psikolog Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri olarak Bursa aile danışmanlığı veya Bursa Aile Terapisti konusunda aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi sitemizin iletişim bölümünden buraya tıklayarak veya 0541 379 62 78 numaralı telefonumuzu arayarak bizlere iletebilirsiniz. Tüm sorularınızın mümkün olan en kısa sürede cevaplanacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca sitemizde sağ alt tarafta bulunan Canlı Destekbölümünü de kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.