05413796278
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bursa Psikolog

18 Ağustos 2015
409 kez görüntülendi
Bursa Psikolog

Bursa Psikolog

bursa psikolog kitap yeni (Kopyala)Ülkemizde, coğrafi ve ekonomik koşulları sebebiyle bizlere güzel yaşam şartları sunan bazı şehirlerimiz vardır. Bursa da bu şanslı şehirlerimizden bir tanesi. Bursa, hem gelişmişlik düzeyi, hem tarihi, hem de doğal güzellikleriyle ülkemizin yaşanmaya en uygun şehirleri arasında yer alıyor. Bu sebeple de Bursa nüfusu her geçen gün artış gösteriyor ve şehir daha kalabalık bir hale geliyor. Gelişmiş şehirlerde yaşam standartları yüksek olmasına yanında büyük şehirlerde yaşamak bir o kadar da zorlayıcıdır. İnsanlar, Bursa gibi büyük şehirlerde aile ve iş hayatlarında bazı sorunlar yaşayabilir ve stres altında hissedebilirler. Ailevi problemler, iş ile ilgili problemler, akrabalar ile ilgili problemler, anne veya babalarla yaşanan sorunlar veya diğer problemler bizleri çaresiz, yalnız ve ümitsiz hissettirebilir ve bazen bizi içinden çıkılamayan durumlara sürükleyebilir.

Hepimiz hayatımız boyunca az veya çok psikolojik rahatsızlıklar, stres, hayattan keyif almama, mutsuzluk gibi sorunlarla karşılaşabiliriz. Bunların bir kısmı zamanla geçerken bir kısmı ise bir türlü geçmemektedir. Her kişinin başına gelen olaylar farklı farklıdır. Aynı şekilde bir olayı her kes farklı bir şekilde yorumlayacaktır. Bazen yaşadığımız olaylar bizleri o kadar zorlar ki bu durumdan tek başına sağlıklı olarak kurtulmak pek kolay olmayacaktır. Bu aşamada bireylerin kendileri veya sevdikleri için Bursa Psikolog gibi psikolojik danışmanlık hizmeti veren uzmanlara ihtiyaçları olacaktır.

Bursa Psikolog Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri  bir çok farklı alanda psikolojik danışmanlık hizmeti vererek bireylere psikolojik destek vererek onlara yardım etmektedir.

Hizmet verdiğimiz alanların başında Çocuk Gelişimi ve Çocuk Psikolojisi gelmektedir. Hepimiz çocuğumuza yeterli zaman ayırmanın onlar için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz fakat yoğun iş temposu veya çeşitli nedenler sebebiyle en değerli varlığımız olan çocuklarımıza bazen yeterli zamanı ayıramıyoruz.

Bildiğiniz gibi artık 2000’li yıllardayız ve her açıdan teknoloji çağında yaşıyoruz. Günümüzde, çocuklarımızın zihinsel ve psikolojik gelişimleri bizim çocukluğumuzdan çok farklı. Anne ve babalarımızdan öğrendiğimiz ve artık biraz modası geçmiş olan terbiye, disiplin, motivasyon, ceza ve ödüller artık yeni nesil üzerinde olumlu etkiler bırakamayabiliyor.

Öyle zamanlar oluyor ki çocuklarımıza nerede nasıl davranmamız gerektiği konusunda çaresiz kalabiliyoruz. Cezalar ne zaman ?, ne kadar ? ve nasıl ? olmalı, ödüller nelere göre? ve ne kadar? verilmeli gibi sorulara cevap veremeyebiliyoruz. Mesleği gereği bu konular hakkında eğitimler almış ve pek çok vaka görmüş psikologlar yardımıyla tek başımıza üstesinden gelemediğimiz sorun ve cevaplayamadığımız sorularımız konusunda Bursa Psikolog ‘dan profesyonel destek alabiliriz.

Çocuklarımıza nasıl davrandığımız ve çocuklarımızın tepkilerinin nasıl yorumlanması gerektiği konusunda bazen aile dışından tarafsız ve uzman bir psikolog’un desteği gerekmektedir. Kişilerin iç dünyası hakkında uzman olan psikologlar, çocuklarımıza karşı davranışlarımız ve sonrasında onlardan aldığımız tepkiler hakkında bizlere en doğru bilgileri aktaracaklardır. Bu objektif ve bilimsel bilgiler ışığında değiştirdiğimiz bazı taktik, tutum ve davranışlarımız sayesinde çocuklarımız üzerinde olumlu sonuçlar gözlemlersiniz.

kahve finacanı bursa psikolog (Kopyala)Bursa Psikolog olarak ayrıca Yetişkin Danışmanlığı hizmeti vermekteyiz.  Çocukluk dönemini geçerek yetişkinlik çağına gelen kişiler bazen sorumluluklarla dolu bu farklı tempoya alışmakta güçlük çekebilirler. İlk aşamada yaptıkları meslek seçimleriyle zorlanan insanlar, sonrasında bu meslek için aldıkları eğitim sırasında veya iş hayatlarında bazı zorluklar yaşayabilirler. İş temposuna alışma evresinde veya sonrasında geleceğini planlama konusunda danışmanlık hizmeti almak kişilerin en doğal gereksinimidir.  Kişiler bu danışmanlık sırasında gelecek kaygılarından kurtularak, yaşadıkları anı en iyi şekilde yönetebilirler. Bu da dolaylı olarak çok daha mutlu bir hayat sürmelerini sağlar.

Aile Danışmanlığı hizmeti Bursa Psikolog ‘un sunduğu en önemli hizmetlerden biridir. Binindiği gibi aile yapısı en kültürümüzdeki önemli yapıdır. Diğer kültürlere kıyasla aile yapımızın bozulmaması ve aile bağlarına sadık kalmamız her zaman övündüğümüz özelliklerimizdendir. Ancak bazı durumlarda aile bağlarını sıkı tutmak ve güzel bir aile hayatı yaşamakta zorlanabiliriz. Bunun en büyük sebebi de iş hayatımızdaki zorluklar ile aile ve akrabalarımız da bulunabilecek zorlayıcı şartlardır. Annemiz ve babamız hakkında sorunlar yaşayabileceğimiz gibi eşimiz ve çocuklarımız ile de sorunlar yaşayabiliriz. Çoğu durumda her iki taraf da yaşanan sorunun içerisindedir ve problemi karşılıklı olarak yaşarlar. Bu aşamada kişilerin aile bağlarını sağlam tutmaları ve tekrar düzenli bir hale getirmeleri için aldıkları danışmanlık hizmetleri büyük bir önem taşır.

sayfa kenarı bursa psikolog (Kopyala)Kişiler Bursa Psikolog Aile Danışmanlık hizmetini ( Aile Terapisi ) tek başlarına alabildikleri gibi aileleri ile birlikte de alabilirler. Bu terapilerde kişiler ve eşleri sorun yaşadıkları konuları net biçimde dile getirirler. Bursa Psikolog danışmanları da bu konuları tarafsız bir gözle gözlemlerler. Sonrasında da aile için en doğru seçenekleri ve davranışları çiftlere aktarırlar. Sorunların aşılması ve çok daha mutlu bir yaşam ortamının oluşması için gereklilikler çiftlere bu terapilerde aktarılır. Çiftler danışman kişilerin kendilerine sunduğu fikirleri günlük hayatlarında uygulayabilirlerse kısa sürede olumlu sonuçlar alacaklardır. Kişinin aile hayatında mutlu olması tüm hayatını da olumlu etkileyecek ve başarılı bir hayat sürmeye başlayacaktır. Hiç unutulmamalıdır ki mutluluk ailede başlar ve mutsuz bir ailede yetişen çocuklarda bazı davranış bozuklukları görülebilecektir.

Bursa Psikolog Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri olarak Bursa Psikolog konusunda aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi sitemizin iletişim bölümünden buraya tıklayarak veya 0541 379 62 78 numaralı telefonumuzu arayarak bizlere iletebilirsiniz. Tüm sorularınızın mümkün olan en kısa sürede cevaplanacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca sitemizde sağ alt tarafta bulunan Canlı Destek bölümünü de kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.