05413796278
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Danışman

18 Ağustos 2015
295 kez görüntülendi
Danışman

Danışman

danışmanYaşadığımız dönemde günlerimiz oldukça yoğun geçiyor. Her gün iş stresini yaşarken iş dışında da şehrin bize sunduğu zorluklarla uğraşıyoruz. Bunun dışında da ailemize ve sevdiklerimize zaman ayırmamız gerekiyor. Birçok işyeri boş zamanlarımızda bizlerden kendimizi geliştirici eğitimler almamızı bekliyor. Durum böyle olunca da zor bir hayat sürerken bu akıma kapılmamaya ve mutlu olmaya çalışıyoruz. Bu aşamada kısa süre içerisinde çok fazla karar veriyoruz. Bu kararlar bizleri oldukça zorluyor. Birçok farklı etmeni düşünerek en doğru kararı vermeye çalışırken büyük bir kararsızlık içinde kalabiliyoruz. Bu aşamada psikolojik danışman olarak hizmet veren kişiler bizlerin imdadına yetişiyor. Kendimiz için, çocuklarımız için, ailemiz için ve işimi için istediğimiz konuda bu uzman kişilere danışabiliyoruz.

Psikolojik danışman olan kişiler genellikle insanların ilk tercihleri olmuyor. Halkımızda kararsızlık durumunda da genellikle kişiler tanıdığı insanlara ya da büyüklerine danışıyorlar. Ancak psikolojik danışman olarak insanlara yardım eden kişilerin sunduğu hizmeti sunmaları mümkün değil. Bu kişiler akademik eğitimleri boyunca bu konuda eğitim aldıkları ve sonrasında kendilerini geliştirdikleri için bizlere çok daha iyi bir yardım verebilirler. Gelişmiş ülkelere bakıldığında bu danışmanların yoğun bir biçimde tercih edildiğini görebilirsiniz. Bu kişiler her zaman etrafınızdaki en tarafsız ve en bilinçli kişilerden birisi olacaktır. Sizlere lazım olan yardım da bu danışman kişiler tarafından sunulur.

Çocuklarımızın yaşantıları bizim hayatımız için en önemli unsurlardan birisi. Hayatın şartlarını gördüğümüzde onların bu şartlara nasıl ayak uyduracağını ve ileride nasıl başarılı bireyler olacağını düşünerek ömrümüz geçiyor. Ancak her zaman aklımızdaki düşünceleri çocuğumuza aktaramıyoruz. Çocuğumuz ile aramızdaki yaş farkı sebebiyle bizden farklı düşüncelerde olması oldukça normal. Ancak her ne farklılık olursa düşüncelerimizi onlara aktararak gelecek için onlara yardımcı olabiliriz. Bu düşüncelerimizin çocuklarımıza nasıl aktarılacağı konusunda psikolojik danışman olarak hizmet veren kişiler yine en doğru adres olacaktır. Çocuk psikolojisinde uzman olan bu kişiler fikirlerimizi hangi yollarla çocuklarımıza aktarmamız gerektiğini bizlere açıklayıcı bir biçimde gösterirler. Bazı durumlarda ödüllendirme yöntemi tercih edilebilirken, bazı durumlarda en yanlış yöntemlerden birisi bu olabilir. Bu sebeple profesyonel bir danışman ile görüşerek yardım almak çok doğru bir karar olacaktır.

Bu yardımı ailemiz ve çocuklarımız için alabildiğimiz gibi kendimiz için de alabiliriz. Hayatımız boyunca aldığımız zor kararlarda bizlere bu kişiler yardımcı olabilirler. Hem kariyer yaşantımız hem de aile yaşantımız hakkında dilediğimiz konularda danışman olarak yanımızda bulunan bu kişilere danışabiliriz.

Bursa Psikolog Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri olarak Bursa Psikolojik Danışman konusunda aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi sitemizin iletişim bölümünden buraya tıklayarak veya 0541 379 62 78 numaralı telefonumuzu arayarak bizlere iletebilirsiniz. Tüm sorularınızın mümkün olan en kısa sürede cevaplanacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca sitemizde sağ alt tarafta bulunan Canlı Destek bölümünü de kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.