05413796278
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Danışmanlık

20 Ağustos 2015
253 kez görüntülendi
Danışmanlık

Danışmanlık

danışmanlıkHayatımız boyunca birçok dönemde bilmediğimiz ya da emin olamadığımız konularla karşılaşırız. Bazen bu durumlar daha öncesinde karşılaşmamış olmamız bazen de konu hakkında fikirlerimizden emin olamamamız başka kişilere danışma ihtiyacımızı doğurur. Bu aşamada psikolojik danışmanlık hizmeti veren kişilerle görüşmek verilebilecek en doğru karardır. Bu kişiler ile o anki ruhsal durumumuz, geleceğimiz, ailemizin durumu ya da yapısı gibi çok sayıda konu hakkında fikir alışverişi yapabiliriz. Psikolojik danışmanlık hizmeti veren kişiler tamamen tarafsız bir gözle bizleri dinleyerek fikirlerini bize dürüstlükle aktarırlar. Bu fikir paylaşımları kişilerin istekleri doğrultusunda bir gizlilik içerisinde de gerçekleşebilir. Bu duruma uzman kişilere danışan insanlar karar vermektedirler.

Psikolojik danışmanlık konusunda ülkemizde bir miktar ön yargı bulunduğu söylenebilir. Genellikle zayıf karakterdeki kişilerin bu psikolojik destekleri almak zorunda oldukları düşünülür. Ancak bu psikoloji konusunda yapılan yanlışlardan en büyüğüdür. Tam tersine danışman ihtiyacı hissetmek, insanların yetenek ve kapasitelerinin farkında olmasını gerektirir ve güçlü bir kişiliğin göstergesidir. İnsanlar alacakları kararlardaki kararsızlıklarını gidermek, arkadaşları ve ailesi ile ilişkilerini daha iyi bir hale getirmek, mesleki anlamda düşüş yaşayan kişilere fikir sunmak amacıyla yapılabilir. Bu doğrultuda da yaşamımız için büyük bir önem taşımaktadır. Genellikle bu danışmanlık hizmetlerini alan kişiler hayatlarını iyi analiz etmiş ve problemlerini net bir şekilde gören kişilerdir. Bu problemlerin biran önce çözüme kavuşmasını isteyen kişiler süreci hızlı ve doğru bir şekilde geçmek için psikolojik Danışmalık hizmeti alabilirler.

İnsanların hayatlarındaki en önemli varlıkları aileleridir. Belirli bir yaşa geldikten sonra kendi ailesini kuran kişilerin, hem kendi anne ve babaları hem de eşi ve çocukları ile geçirdikleri zamanlar hayatlarının en değerli zamanlarını oluşturur. Aile yapısındaki bozukluklar ya da sorunlar bu sebeple kişilerin hayatını direkt olarak etkilemektedir. Aile hayatında mutlu olmayan kişilerin iş hayatında ve diğer zamanlarında mutlu olma imkânları yoktur. Bu sebeple de aile yapısının sürekli olarak sağlam tutulması gereklidir. Ancak bazı durumlarda kişiler bu aile yapısını en iyi haliyle korumakta zorlanabilirler. Bu durumlarda psikolojik danışmanlardan yardım almak yapılabilecek işlemler arasında en doğru olanıdır. Aile terapisi için bu kişilerle görüşmeleriniz kişisel olabildiği gibi aileniz ile beraber de olabilir. Bu görüşmelerde sorunlar rahatlıkla dile getirilebildiği gibi çözüm yolları da masaya yatırılmaktadır. Psikolojik danışmanlık yardımı yapan kişiler aile yapınızın düzenli hale tekrar nasıl döneceği konusunda sizlere çözüm yolları ve fikirler önerebilirler. Bu aşamada anlayışlı bir şekilde bu kişilerin önerilerine kulak vermek kısa sürede insanları çözüme ulaştırmaktadır.

Bursa Psikolog Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri olarak Bursa Psikolojik Danışmanlık konusunda aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi sitemizin iletişim bölümünden buraya tıklayarak veya 0541 379 62 78 numaralı telefonumuzu arayarak bizlere iletebilirsiniz. Tüm sorularınızın mümkün olan en kısa sürede cevaplanacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca sitemizde sağ alt tarafta bulunan Canlı Destek bölümünü de kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.