05413796278
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Eğitim Danışmanlığı

07 Eylül 2015
244 kez görüntülendi
Eğitim Danışmanlığı

Eğitim Danışmanlığı

eğitim danışmanlığıGünümüz Türkiye’sinde iyi bir lisede eğitim görmekten başlayarak iyi bir kariyer hayatına adım atmak için maalesef sürekli sınavlar karşımıza çıkmaktadır. Öğrenciler için de iyi bir yerde bulunabilmenin başlıca kuralı iyi bir eğitim almak ve gereken tüm sınavlarda yüksek başarı göstermektedir. Ebeveynlerin de dilekleri her zaman için çocuklarının çok başarılı olduklarına tanıklık etmektir. Fakat her zaman istenilen başarı birçok sebepten ötürü sağlanamayabiliyor. Eğitim sistemindeki bazı açıklardan da dolayı, sınavlar hayatımızı yönlendiren en önemli olaylardan biri olmasına rağmen her zaman iyi şekilde sonuçlanamayabiliyor. Öğrenciler, iyi olduğu ve dolayısıyla daha kolay ve çabuk başarı sağlayabilecekleri alanları her zaman fark edemiyorlar. Bu yüzden başarı potansiyeli yüksek olan alanları ortaya çıkarmak için öğrencilerin öğrenme stilleri belirlenerek, uygun ortam ve materyallerle çalışmasını sağlamak için anne ve babalara eğitim danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır. Bursa Psikolog psikolojik danışmanlık hizmeti de eğitim danışmanlığı konusunda sizlere destek vermektedir.

Günümüzde ebeveynler tarafından oldukça tercih edilen eğitim danışmanlığı hizmetlerinde, danışmanlar öğrencilerin kişilik analizlerini yapmakta ve başarı oranlarının yüksek olabileceği alanları belirlemektedirler. Böylece öğrenciler anne ve babalarının istekleri doğrultusunda değil kendi ilgi ve beceriler konusunda iyi oldukları alanlara yönelebilmektedir. Eğitim öğretim hayatı devam eden tüm kişiler için verilen bu danışmanlık hizmeti, kişilerin dikkat dağınıklığı, özgüven eksikliği, başarısız olma hissiyatı gibi sebepleri aşabilmesi için yardımcı olacak çözüm yolları göstermektedir.

Eğitim danışmanlığı hizmetlerinin kişilere kazandırmayı çabaladıkları temel amaçlar, başarılı olmak için çalışılan dönemde bu süreci olumsuz yönde etkileyecek durumları belirlemek, eğitim sürecini daha verimli hale getirmek, kişilerin en verim alacakları çalışma yöntemine karar vermek, zaman kaybını gidermek, öğrenme biçimlerini ve çalışma yöntemlerini belirlemek, eğitim sürecini doğru programlamak, eğitim süresince yaşanan problemleri kavramak için özel araştırmalar yapmak, sınava hazırlığı süresince kişinin yaşadığı sıkıntıları ve sorunları teşhis etmek olarak sayılabilmektedir. Kişilerin daha başarılı hale gelebilme, başarısızlıklar durumunda, önlerine çıkan engellerle başa çıkabilme gibi konularda destek sağlanan eğitim danışmanlığı hizmetlerinden yararlanan kişi sayısı günden güne artmaktadır.

Kişilerin başarılarının sağlanabilmesi için uğraş veren bu danışmanlık hizmeti, gerekli adımların belirlenerek hızla başarılı sonuçlara ulaşmak için danışman ve danışan kişiler arasındaki gizlilik esasına bağlı kalarak, öğrenci ve ailelerinin ortak noktada buluşmalarını sağlamayı amaçlayan destek hizmetidir. Aynı zamanda eğitim sürecinde yaşanan problemleri yok ederek, kişinin başarılı olma sürecine kalite kazandırmayı amaç edinen danışmanlık hizmetleridir. Bu danışmanlık hizmeti sayesinde, kişilere özgüven kazandırılarak ve başarısızlığa yol açan sorunlar giderilerek oldukça iyi sonuçlara sahip olan birçok kişi bulunmaktadır.

Bursa Psikolog Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri olarak Bursa eğitim danışmanlığı konusunda aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi sitemizin iletişim bölümünden buraya tıklayarak veya sağ altta bulunan canlı destek bölümünden yazarak ya da 0541 379 62 78numaralı telefonumuzu arayarak bizlere iletebilirsiniz. Tüm sorularınızın mümkün olan en kısa sürede cevaplanacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca eğitim danışmanlığı konusundaki sorularınız için sitemizde sağ alt tarafta bulunan Canlı Destek bölümünü de kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.