05413796278
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Online Psikolog

07 Eylül 2015
293 kez görüntülendi
Online Psikolog

Online Psikolog

Online Psikolog1Çeşitli problemler ve sorunlar yaşanması durumunda profesyonel psikolojik destek almak için psikologlara başvurulmaktadır. Psikologlar sorunların nasıl giderileceği hakkında çözüm yolları göstermektedir. Psikologlar, danışanlarının bir çıkış yolu bulunamayan problemleri için danışanlarına yol göstererek problemlerle başa çıkmayı ve problemleri çözmeyi öğreten kişilerdir. Psikolog yardımlarının işe yarayıp yaramadığından emin olamayan ancak psikolog ücretlerinin fiyatları çok da ucuz olmadığından psikologa gitmekten kaçınan kişiler için teknoloji yine müthiş bir adım sunmaktadır. Artık günümüzde bazı psikologların kendi sayfalarında veya danışmanlık hizmeti veren internet adreslerinde online psikolog hizmeti almak mümkün olmaktadır. Sitelerin belirlediği kurala göre ücretsiz veya düşük ücretlerle online psikolog desteği, internet üzerinden alınabilmektedir.

Öncelikle kesin bir şekilde söylemek gerekir ki terapi karşılıklı fiziksel olarak görüşmeyle gerçekleştirilmelidir. Danışan ve danışman anlaşılan gün ve saatte belirtilen terapi odasında buluşmalı terapinin ciddiyetinin farkında olarak terapiye devam etmelidirler. Fakat bazen bazı danışanlar bu yöntemi tercih etmemekte ve online psikolog arayışı içerisine girmektedirler. Bursa Psikolog Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri olarak online psikolog konusunda aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi sitemizin iletişim bölümünden buraya tıklayarak veya sağ altta bulunan canlı destek bölümünden yazarak ya da 0541 379 62 78 numaralı telefonumuzu arayarak bizlere iletebilirsiniz. Tüm sorularınızın mümkün olan en kısa sürede cevaplanacağından emin olabilirsiniz.

Online PsikologPsikologlar kişilerin davranışlarının oluşumu ve etkilerini, birtakım testler, gözlem ve araştırmalar altında incelemektedir. Psikolgolar davranış bozuklukları ve birbirinden farklı birçok gelişim sorununun teşhis ve tedavisini sağlayan kişilerdir. Psikologların çalışma prensibi danışanlarıyla arasında yaşanan tüm konuşmaların her zaman gizlilik ilkesine dayanmasıdır. Günümüzde artan iş yoğunluğu ve sorumluluklar ile birlikte kişiler sorunların içinden çıkılamayacak hale gelebilmektedir ve birileriyle konuşma ihtiyacı duyarlar. Hem sorunlarını paylaşarak hem de konuşma ihtiyacını profesyonel müdahalelerde gidermek isteyen kişiler için psikologlar bir numaralı adreslerdir. İnternet sayesinde de daha önce hiç psikologa gitmemiş kişiler rahatlıkla online psikolog hizmetlerinden yararlanabilmekte ve psikologa gitmenin kendisine iyi gelip gelmeyeceğine karar verebilmektedir.

Online psikolog danışma hizmetleri, güvenilir internet sitelerinde herhangi ek bir program gerektirmeden sadece internet tarayıcı üzerinden yine tamamen gizlilik ilkesine dayalı ister görüntülü konuşarak  ister mesajlaşarak kolayca hizmet alınabilmektedir. Psikologların sorunlara getirdiği farklı bakış açıları ve üstesinden gelmek için önerdiği çıkış yolları kişilerin sorunlarını oldukça hafifletebilmektedir. Bu sebeple online psikolog hizmetini deneyen kişiler oldukça memnun kalıp, bu terapi seanslarına devam etmeyi tercih etmektedir. İnternet üzerinden olması sayesinde ya çok makul ücretler talep edilen veya ücretsiz gerçekleştirilen bu hizmetler, psikologlar için kişilerin psikolojik durumlarına destek vermek amacı dışında başka hiçbir amaç barındırmamaktadır. Özellikle ülkemizdeki büyük travmatik olaylardan sonra örneğin 17 ağustos depremi sonrasında birçok psikolog  o günün yarattığı sonuçların ardından birçok insanın desteğe ihtiyaç olabileceği düşüncesiyle online psikolog hizmetlerini arttırmıştır. Bu gibi bir doğal afette, normal olarak kişilerin depresyona girmesi oldukça kolay olmaktadır.

Bazen çeşitli nedenlerle insanlar evlerinden dışarı çıkmak istemeyebilirler. Online psikolog sayesinde kişiler evlerinden dışarı adım atmasalar bile internet aracılığıyla kolayca psikolojik destek alabilmektedirler. Online psikolog hizmeti de internetin bize sağladığı büyük avantajlardan biri olmuştur.

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.