05413796278
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Psikoterapi

25 Ağustos 2015
574 kez görüntülendi
Psikoterapi

Psikoterapi

psikoterapi 2 Birçoğumuz psikoterapi terimini daha öncesinde duymuş olsak da tanımlamakta zorluk çekeriz. Ruh sağlığının ve kişilerin davranışlarının korunması ve geliştirilmesi amacıyla uygulanan teknikler psikoterapi olarak adlandırılmaktadır. Bu uygulamalar sırasında uzman psikologlar kişilerin yaşadıkları problemlerin üzerine giderek çözümler için uğraş verirler. Tarafsız bir gözle olayları ve sorunları dinleyerek çeşitli çözüm önerileri ortaya konur. Eğer bireyler ortaya çıkan bu çözüm önerilerini istenilen düzeyde yerine getirirse sorunlardan kısa süre içerisinde kurtulabilirler. Psikologlar ve psikiyatristler farklı mesleklere sahip kişilerdir. Psikologların ilaç kullanma yetkileri olmazken psikiyatristler gerek duyduklarında ilaç tedavisiyle de destek olabilirler. Her iki yöntem de psikoterapinin içerisinde yer almaktadır.

Psikoterapi her zaman tek bir birey üzerinden hareket etmez. Bazı durumlarda ailevi bir sorun sebebiyle aile fertleri bu seanslara katılabilirler. Bazı durumlarda da çiftler bu seanslara beraber katılarak sorunların çözümü için çalışmalar yaparlar. Psikoterapi sırasında bireylerin ya da grupların yaşadıkları sorunlar düşünce alışverişi sayesinde çözüme kavuşturulur. Bu alışveriş yalnızca psikolog ve kişiler arasında yaşanmaz. Hem psikologlar hem de bireyler sorun hakkındaki görüşlerini açık yüreklilik ile dile getirirler. Sonrasında herkes bireylerin düşünceleri hakkında bilgi sahibi olur ve çözüm önerileri üzerinden çalışmalara başlanır. Bu çözüm önerileri terapide bulunan bireylerin tamamını kapsamaktadır. Eğer bireyler üzerlerine düşen görevleri ve davranışları gerçekleştirirler ise sorunlar kısa süre içerisinde atlatılabilecektir.

Genellikle psikoterapi ile sorunlarını çözmek isteyen kişiler, Bursa Psikolog gibi psikolojik danışmanlık hizmeti veren firmalarla görüşürler. Bu firmalarda yer alan uzman kişiler bireylerin sorunlarını farklı metotlar ile çözebilirler. Bu psikolojik danışmanlık şirketleri, aile içerisinde yaşanan problemler, çocukların ve ergenlik aşına girmiş olan gençlerin yaşadığı problemler, iş hayatının içerisinde yaşanan problemlerde hizmet vermektedirler. Bu sorunlardan herhangi birisine sahip kişiler bu psikolojik danışmanlık hizmeti sayesinde sorunlarından kurtulabilirler.

Kişiler son dönemde aile danışmanlığı ve çocuk yetiştirme konusunda psikoterapi yardımı görmektedirler. Aile içerisinde yaşanan sorunların biran önce çözülmek istenmesi kişileri bu terapilere yönlendirmektedir. Aile içerisinde yaşanan problemler bu seanslarda dile getirilir ve çözüm için gerekli adımlar belirlenir. Çocuk ve gençler için düzenlenen terapilerin bir kısmında yalnızca çocuk ya da genç birey bulunurken bazı kısımlarında aileler de çocuklarına eşlik etmektedir. Bu aşamada özellikle çocuk üzerinde yaşanan baskı ve genç bireyin bu baskıya karşı olan davranışları gözlemlenmektedir. Genç bireylerin ailevi sorunlar ya da kariyer problemleri karşısında aldıkları tavır bu seanslarda incelenerek çözüme kavuşturulur.

Bursa Psikolog Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri olarak psikoterapi konusunda aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi sitemizin iletişim bölümünden buraya tıklayarak veya 0541 379 62 78 numaralı telefonumuzu arayarak bizlere iletebilirsiniz. Tüm sorularınızın mümkün olan en kısa sürede cevaplanacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca sitemizde sağ alt tarafta bulunan Canlı Destek bölümünü de kullanabilirsiniz. Bursa psikoterapi konusunda sizlere danışmanlık hizmeti vermekten memnuniyet duymaktayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.